• Yeni Araçlarımız Eklendi !
  • Her Marka ve Model ikinci El Araç
  • ikinci El Oto Kayseri ikinci El Araba
  • Hyundai ikinci El Oto - Araba - Araç
  • Web Sitemiz Yenilenmiştir.
  • .

“Made in Turkey” İMZASI GURURLANDIRIYOR

#

“Made in Turkey” İMZASI GURURLANDIRIYOR (2.3.2015)

Hyundai Motor Company, Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güveniyor.

Yenilenen Hyundai Elantra geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına tanıtıldı. Elantra’nın basın lansmanında konuşan Hyundai Assan Başkanı Mong-Hyun Yoon, , "Made in Turkey" imzalı araçlarının yurt dışında bayrak dalgalandırmasının kendilerine de gurur verdiğini açıkladı.

Mong-Hyun konuşmasında bu yıl 230 bin araç üreteceklerini ve bunun en az 205 binini yani yaklaşık olarak yüzde 90’ını ihraç edeceklerini söyledi. Hyundai, bu sayede 2 milyar doların üzerinde döviz girdisi elde edecek.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise marka olarak pazar tahminlerinin 870-890 bin aralığında yer aldığını belirterek, "Diğer markalarla beraber bakıldığında bu yıl yüzde 10 daralma öngörülüyor. Satış hedefimize dokunmadık, bu sene 55 bin. İlk çeyreğin bitmesini bekliyoruz. Ondan sonra gelişmelere göre bakacağız." bilgisini verdi.

Göker, yeni Elantra ile ilgili olarak ise şunları kaydetti:

"Altıncı nesliyle hayatına devam eden Hyundai Elantra, cesur ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Hem sportif hem de ağırbaşlı duruşu birleştirerek tasarım anlamında markaya farklı bir bakış açısı getiren Elantra’nın en önemli yeniliği ise Euro 6 normlarındaki 136 beygirlik turbo dizel motoru ve 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanı. Elantra, gerek dış tasarımı gerekse ferah iç mekanıyla C2 sedan segmentinde kıyasıya bir mücadelenin içine girecek. Rakiplerimizin çok güçlü olduğunu biliyoruz ama bizim de güçlü dizel motorumuz ve üstün yakıt ekonomisi sunan teknolojik bir şanzımanımız var. Sürüş konforumuzda da önemli aşamalar kaydettik. Ayrıca Elantra rakiplerine göre çok daha estetik ve sportif bir yapıda."

Hyundai Elantra’nın tasarımında aşağıya doğru uzanan karakteristik ızgara çizgisi otomobilin geniş görünmesini sağlarken; geriye doğru yaslanan mercekli farları ve aynı şekilde çekik bir gözü andıran LED stopları Elantra’nın sportif bir duruş sergilemesine yardımcı oluyor.

Elantra'nın gövdesinde yüzde 53 oranında yüksek mukavemetli çelik kullanılıyor. Ayrıca burulma sertliği yüzde 30 artırılan gövde, daha yüksek darbe dayanıklılığı da sağlıyor. DCT şanzımana sahip dizel motorun 100 kilometredeki ortalama yakıt tüketimi ise 4.1 litre.

Yeni Elantra, Türkiye'de "7 Yıl Garanti" seçeneği ile sunulan ilk Hyundai modeli olarak dikkati çekiyor. Müşteriler, 2 yıl/60 bin kilometre yasal garantiye ilaveten araç satışından itibaren 3 yıl/sınırsız kilometre, 5 yıl/100 bin kilometre veya 7 yıl/80 bin kilometreye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanabiliyor.